Minta w Magazynie Smak

Nowy, zimowy Magazyn Smak w piątek trafił do kiosków. Po raz kolejny miałam okazje dorzucić do Smaku swoje trzy grosze.

Magazyn Smak

Magazyn Smak

Tym razem zapraszam Was na opowieść i rozmowę z Lily Vanilli, czyli Lily Jones, która w Londynie znalazła przepis na to, jak z charakterem osłodzić ludziom życie  (wcześniej pisałam o Lily Vanilli na blogu) .

Lily Vanilli

Lily Vanilli

Drugim miejscem, do którego Was zabieram to austriacki Vorarlberg – najbardziej wysunięty na zachód kraj związkowy Austrii, który zachwycił mnie nowoczesną architekturą wpisaną w krajobraz oraz ciekawymi ludźmi, którzy znaleźli swoje miejsce – producentów serów, przewodników górskich, szefów kuchni. W „Smaku” odwiedzam trzy restauracje o zupełnie różnej filozofii i stylu, które łączy wykorzystanie zapomnianych ziół i roślin rosnących w Vorarlbergu.

Vorarlberg

Vorarlberg

A jeśli macie czujne oko, może wypatrzycie mnie na Smakowej Wigilii, na którą przyniosłam bardzo czekoladowe ciasto.

Smak wreszcie przy jednym stole

Smak wreszcie przy jednym stole

Prócz tego w Smaku inne smakowite historie: o sekretnej kolacji wydanej na Śląsku dla Artura Rojka i gości OFF Festivalu przez Sheily i Michała, o Islandii, Szkocji i o jabłkowych sadach oraz piękny materiał, gdzie kucharze spotkali się z kuratorami sztuki. Smacznej lektury.

——————————————————

The new, winter issue of Magazyn Smak has just hit the newstatneds. And, as a few times before, I had a great plasure to add something from me to the batch. In this isssue I take You to London, where we visit Lily Vanilli’s bakery. Lily is a real inspiration and proves with her actions that faith and consequence take You where You want to be.
Other place I am taking You to is Vorarlberg – a small region in the West of Austria. Here we dine with three interesting chefs – Gabi, Antonia and Throsten – who are heavily using locally sourced herbs and plants.
And if You have a good eye then probably You will find me among the people sitting at the Smak’s Christmas table.
Aside of that I strongly recommend You to join the secret dinner prepared by amazing duo: Sheily and Michał, to visit Iceland and apple orchards and to discover, how creative chefs have interpreted art pieces selected by the curators. Enjoy!