TEDxWarsaw po raz 5!

Tak, to dlatego mnie tutaj nie było ostatnio zbyt często. W końcu 5. urodziny „dziecka” to nie byle co. Zwłaszcza, jeśli zaprasza się na nie ponad 1000 gości;-), a prócz szykowania przyjęcia pracuje na pełen etat.

image
Sto lat na 5 urodziny TEDxWarsaw!
Fot. Jacek Szycht

Spotkaliśmy się 6 lat temu. Właściwie nie wiem, jak trafiłam na Ralpha i Adama – zrządzenie losu, przypadkowe zerkniecie na Twittera czy Facebooka w odpowiednim momencie i tyle. I tak dołączyłam do teamu. Na co dzień robimy zupełnie różne rzeczy. I jesteśmy zupełnie różni. Spotykamy się właściwie ten jeden raz w roku – żeby zrobić TEDxWarsaw.
Pierwszego TEDxWarsaw – pierwszą konferencję TEDx w Polsce w historii zrobiliśmy w Starej Bibliotece UW. Nasze zaproszenie na szerzej nieznane wydarzenie przyjęła m.in. Anna Dymna, Edwin Bendyk, Anna Giza i inni. Na kolejną było więcej chętnych, więc postanowiliśmy zaprosić Was ponad 500, do Centrum Nauki Kopernik. Marcin Jamkowski opowiedział o skarbach ukrytych na dnie morza, Toshi i Ewa – o niedrogich wynalazkach, które mogą zupełnie zmienić życie tym najbardziej potrzebującym, Grzegorz Piątek postulował, by w Warszawie wznieść pasmo górskie, a Grzesiek Niedźwiedzki – o odkryciu najstarszego znanego tetrapoda (tu więcej).
Kolejny rok i znów przeprowadzka, do Multikina – jedynej odpowiedniej dla nas sali, do której mogliśmy zaprosić ponad 800 osób, rok po roku. Na tej scenie Karolina Sulej opowiedziała o modzie w getcie, Adam Wajrak – o tym, czym właściwie jest las, siostra Małgorzata Chmielewska – o otwarciu na innych i pomocy poza schematami, a Karol Wójcicki o tym, że każdy może dokonać astronomicznych – dosłownie i w przenośni – odkryć, i to nawet jeśli nie jest astronomem (więcej: TEDxWarsaw 2012 oraz TEDxWarsaw2013)I właśnie tutaj – ale już w dwóch salach – świętowaliśmy nasze piąte urodziny. Były średniowieczne memy z kotami (od Łukasza Kozaka), była podróż w czasie (Jacek Szycht), była niedostrzegana na co dzień starość oraz międzypokoleniowy melanż (Paula Braun), a nawet…oświadczyny!
I co? I już po. Do zobaczenia za rok!
Dziękuję Ralp, Milada, Aga i Marek, Jagoda, Adam, Maciek, Julian, Lukasz i Mateusz, Piotr & Ekipa. Oraz Pani T. I Wam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.